Haber

Adana’da 6 kişinin yaralandığı silahlı kavga zanlısı 8 zanlıya dava

6’sı tutuklu 8 sanık hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İrfan Ç, Mehmet Ziya Ö, Mevlüt G, Murat K, Mustafa G. ve Yasin Ç. ve İbrahim E. ve İhsan Ç. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, olay günü Mesut G. ve Zübeyde G. çiftinin iki çocuğu sokakta oyun oynarken topları ait araca çarptı. komşuları İhsan Ç. dövüldüğü belirtildi.

Yasin Ç, İrfan Ç. ve İhsan Ç.’nin müşteki Zübeyde G.’nin konutuna fiilen ateş açtığı, Zübeyde G’nin eşi Mesut G.’nin yeğeni Mustafa G. ile yeğeninin arkadaşları Murat K, İbrahim E, Mevlüt G. ve Mehmet Ziya Ö’yü olay yerine çağırdığı öğrenildi. sanıklar İrfan Ç, Yasin Ç. ve İhsan Ç, silah sayılan sopayla Azize Ç’nin evine birden fazla ateş açtı.

İddianamede, Mehmet Ziya Ö, İbrahim E, Yasin Ç, İrfan Ç, İhsan Ç. ve Azize Ç’nin yaralandığı davada, sanıkların görüş ve eylem birliği içinde birbirlerini vurarak “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13’er yıldan 20’şer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

Mehmet Ziya Ö. ve İbrahim E. ve Yasin Ç, İrfan Ç, İhsan Ç. ve Azize C. yaralandı.

yesilova-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu