Haber

Ahmet Şık’ın kendisiyle ilgili sözlerine Demirtaş’tan anlamlı yanıt

Türkiye Personel Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Şık ile sokaktaki bir vatandaşın arasında geçen diyalog tartışma yarattı. Şık, TİP’in de üyesi olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın çatı partisi olan ve hakkında açılan kapatma davası nedeniyle Yeşil Sol Parti olarak seçimlere giren HDP’ye yönelik çarpıcı ifadeler kullandı.

“SELAHATTİN BUGÜN HAYATIMIZI MUTLU ETTİ”

Görüntülerde bir vatandaşla konuşan Şık, “Bugün Selahattin bizi katletti, sanki aynı ittifaktaymışız gibi aynı ittifak içindeyiz. Selahattin’i çıkarın HDP ortada kalır” dedi.

o özür diledi

Videonun sosyal medyada gündem olmasının ardından Şık eleştiri odağı oldu. Ahmet Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Fikrimi, niyetimi ve duygumu yansıtmayan bu sözler nedeniyle kırdığım tüm HDP’li arkadaşlarımdan, Kürt halkımdan ve TİP’li yoldaşlarımdan içtenlikle özür dilerim. konuyu, olayı, olaydaki kişileri ve bağlamını anlatın.Öncelikle 14 Mayıs.Ortak mücadelemiz boyunca ve sonrasına kadar tek çabam barış ve kardeşlik arzumuzu zedelememek ve gölge düşürmemek olacaktır. ittifakımızda somutlaşan umutlar.” söz konusu.

DEMİRTAŞ’TAN CEVAP

Bu açıklamanın ardından tutuklu bulunan Demirtaş’tan dikkat çekici bir paylaşım geldi. Demirtaş, “Seçime 14 gün kaldı. Kim ne derse desin oyalanmadan işimizi yapalım. Bizim milletimize bir zafer sözümüz var, önce onu yerine getirelim. Bir de Selahattin’den HDP’yi çıkarırsanız, pek bir şey kalmadı.Bir serkeftin bir serkeftin.” terimleri kullandı.

TIP’TEN DE AÇIKLAMA: İSTİSNAİ İFADELER İÇERMEKTEDİR

TİP’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ahmet Şık’ın bugün yaptığı açıklamalar partimizin görüşlerini yansıtmamakla birlikte, milletvekilimizin bugüne kadar koruduğu mücadele kimliği açısından da talihsiz ve kasıtsız ifadeler içermektedir. Bu sebeple başta HDP’li arkadaşlarımız olmak üzere ittifak güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm vatandaşlarımızdan özür diliyoruz.

meramhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu