Ekonomi

Düzce’deki pazar yeri kendi elektriğini üretecek

Aziziye Mahallesi’nde üretimine devam edilen ve elektrik üretme potansiyeline sahip olacak Kapalıçarşı’nın inşaatında sona gelindi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, üretimi devam eden Aziziye Mahallesi’ndeki kapalı pazar yeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kocaeli’den sonra bölgenin en büyük pazar yeri olacak

Pazar yeri hakkında bilgi veren Özlü, şunları söyledi:

Kocaeli’den sonra bölgenin en büyük pazar yerlerini yapıyoruz. İnşaat devam ediyor. Yaklaşık 3 ay sonra bu pazar yeri bitecek. Bittikten sonra mevcut pazar yerini buraya taşıyacağız. Diğer yeri temizleyeceğiz. Hoş olmayan ve pis yapıları yıkacağız. Burası Pazarkent diyeceğimiz güzel bir alışveriş merkezi olacak. Açık AVM olacak. Restoranlar ve mağazalar olacak. 11 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. İnsanlar buradan alışveriş yapacak. Aziziye’ye güzel bir yer kazandırıyoruz.

“Kendi elektriğini üretecek”

Pazar yerinin kendi elektriğini üreteceğini ifade eden Özlü, şöyle konuştu:

Elektrik fiyatları tavan yaptı. Burada güneş panelleri ile elektrik üreterek pazarın elektriğini karşılayacak. Çöp tesisi, katı atık tesisi aslında orada da hibrit bir yapı. Çatıda güneş panelleri var ve elektrik üretiyoruz. Organik elementlerden ve organik eserlerden elektrik üretiyoruz. Çarşıda böyle olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu